Plavání v Policejní akademii

Dle vyjádření Policejní akademie ČR, je bazén do odvolání uzavřen.

Vážení rodiče,

plavecké kurzy v Policejní akademii budou pokračovat i tento školní rok. 

Havrani odchází v 7:15 hodin. (max. 14 dětí)

Ohniváci odchází v 8:00 hodin. (max. 14 dětí)

Rybky a Žabky odchází v 8:45 hodin (max. 14 dětí)

MČ Praha 12 podporuje plavání předškolních dětí. Máme tak možnost účastnit se i letos plaveckých kurzů, které jsou pro děti zdarma. Rodiče dětí, kteří chtějí, aby si jejich dítě vytvořilo pozitivní vztah k vodě a naučilo se plavat, mají možnost zapsat své dítě na kurz plavání, kam bude společně s ostatními dětmi z mateřské školky docházet. Zprávu je možné zaslat na e-mail: mspohadka@mspohadka.cz

Kurzy plavání předškoláků jsou určené dětem od tří do šesti let s tím, že jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé plaváčky. Trvají většinou jednu vyučovací hodinu, tedy čtyřicet pět minut. Výuka kurzu probíhá pod vedením zkušené instruktorky a dohledu dvou paní učitelek.

Co se dítě během plaveckého kurzu naučí?

Plavecký program plavání předškoláků je zpravidla rozložen do čtyřiceti lekcí. Každá lekce probíhá pravidelně jednou týdně v pátek ve stejnou hodinu. V kurzu se děti naučí především plaveckým dovednostem, jako je splývání na bříšku i na zádech, správné dýchání, potápění, skoky do vody, orientace pod vodou a výuka plaveckých způsobů.

Aby se předškoláci naučili plavat a získali ve vodě samostatnost nepoužívají během kurzů nafukovací pomůcky (ale pěnové nadlehčovací pomůcky) a výuka navíc neprobíhá v mělké vodě, tzn. v bazénu, kde by dosáhli nohama na dno. Děti tak mají větší motivaci naučit se plavat.

Cílem plaveckého kurzu je rovněž vyvolat radost dítěte z jakéhokoliv pohybu ve vodě, a to jak na hladině, tak i pod vodou. Plavecký kurz tedy musí hlavně vaše dítě bavit. Díky tomu si z kurzu plavání odnese nové zážitky a užije si také zábavu a legraci. A samozřejmě, získá i nové plavecké dovednosti, zvýší svou pohybovou koordinaci a posílí potřebné svalové partie.

Nejenže se děti spřátelí s vodou, ale budou mít možnost také navázat či upevnit kamarádské vztahy se svými vrstevníky.

Jaké doplňky dítěti na kurzy plavání předškoláků pořídit? Kromě plavek i čepici a ručník. Ostatní pomůcky nechte na vedení plaveckého klubu.

Vedení plaveckého klubu dětem zapůjčuje nadlehčovací plavací pomůcky. Jde třeba o pěnové plavecké desky a plováky, nadlehčovací kroužky nebo plavecké pásy.

Bazén v Policejní akademii má zaručenou kvalitu vody dle Vyhlášky 135/2004 Sb. a taktéž má patřičné zázemí – tedy dámskou a pánskou šatnu, saunu, sprchy a prostory pro závěrečnou aklimatizaci.