Havrani

třída pro předškolní a starší děti 4,5 - 6 let

Umístění

Třída se nachází v prvním patře budovy vpravo.

Provoz

každý den 7:00 - 17:00

(6:30 - 7:00 ve třídě Žabek)

Seznam akcí

1.7.2024 - 1.9.2024

Provoz přerušen.

Informace k organizaci ve třídě Havranů

Ve třídě Havranů je 26 dětí, společně se integrují děti se speciálními vzdělávacími potřebami i děti s odlišným mateřským jazykem.

• Dopoledne i odpoledne jsou k dispozici 2 doprovázející osoby u dětí – učitelka a asistentka, případně dvě učitelky.
  • Třídní vzdělávací plán si učitelky připravují samy a týdenní obsah je aktuálně k dispozici v aplikaci NašeMŠ.
  • Každý den chodí děti na vycházky po okolí, do kamýckého lesa, na hřiště a na školní zahradu.
  • Každý den probíhá předškolní příprava Maxík pro všechny předškoláky. Pro nepředškoláky Předmaxík.
  • Každý týden probíhá preventivní program Zipyho kamarádi.
  • Každý týden děti využívají tělocvičnu, která je v suterénu budovy.
  • Každý pátek děti chodí na plavání do Baby Clubu Kenny a do solné jeskyně.
  • Každý čtvrtek před spinkáním dochází za dětmi čtecí babička – paní Čížkovská.
  • Děti pravidelně navštěvují babičky a dědečky v Sociálně-ošetřovatelském centru v Zárubově ulici.
  • V zimě chodí každý týden bruslit.
  • Jezdí na zimní školku v přírodě s lyžováním.
  • Jezdí na letní školku v přírodě.
  • Účastní se turistických výletů.
  • Účastní se cyklovýletu.

Program dne

06:30 - 08:30 - příchod dětí, povinná předškolní příprava, volná hra
                        - činnosti zaměřené na rozvoj celé osobnosti dítě v oblasti poznávací, estetické, citové, vztahové, jazykové a komunikativní
08:30 - 09:15 - úklid hraček, pohybové cvičení, logopedické cvičení
09:15 - 09:30 - dopolední svačina
09:30 - 10:15 - činnosti zaměřené na rozvoj celé osobnosti dítěte v oblasti poznávací, estetické, citové, vztahové, jazykové a komunikativní
10:15 - 11:30 - pobyt venku
11:45 - 12:15 - oběd
12:15 - 13:45 - hygiena, ukládání ke spánku, poslech četby, relaxace
13:45 - 14:00 - postupné vstávání
14:00 - 14:15 - hygiena, svačina
14:15 - 17:00 - pracovní činnosti, volná hra, zájmová činnost, pobyt na zahradě, rozcházení

Co s sebou do školky

• ramínko s pytlem, bačkory
  • každé dítě má jiné oblečení do třídy a jiné pro pobyt venku
  • na ven: oblečení podle počasí, vhodné je overalové pogumované oblečení, pláštěnku, holinky, pevnou a v zimě teplou obuv
  • batoh s pásem přes hrudník na výlety s lahvičkou s pitím
  • oblečení je uloženo v šatně v přihrádkách označených značkou dítěte
  • náhradní oblečení pro případ nehody
Každý pátek si rodiče odnášejí domů na vyprání pyžamo spolu s ostatním přebytečným oblečením ze šatny.
Všechny věci prosíme podepsat! Předejdete tak záměně osobních věcí.

Program Maxík pro předškoláky

V posledním ročníku MŠ v rámci povinného předškolního vzdělávání u předškoláků probíhá program Maxík.  Program je prováděn denně. Pokud není dítě přítomno v MŠ, pracuje dle zájmu rodičů doma s rodiči. Děti kreslí fixy se zásuvným hrotem, aby odlehčily ruku, podle pevně stanovených pravidel. Dle ohlasů rodičů dětí, které Maxíkem prošly a nastoupily již do ZŠ, je Maxík pro malé školáky velkým pomocníkem.

Metodika Zipyho kamarádi

Metodika Zipyho kamarádi je určena pro práci s předškolními dětmi. V MŠ s ní pracují každý týden třídní učitelky předškolních dětí. Program je rozdělen do 6ti tematických modulů po 4 lekcích. Na základě příběhů dvojčat Tondy a Lenky, jejich kamarádů a strašilky Zipyho se děti učí lépe popsat své pocity, lépe komunikovat, vytvářet a udržovat kamarádství, bránit se šikaně, říci si o pomoc, vyrovnat se změnou či ztrátou.

Učitelky a asistenky

Mgr. Eva Marková
Mgr. Eva Markováučitelka a metodička ICT
Monika Lienertová
Monika Lienertováučitelka
Hana Dobiášová
Hana Dobiášováučitelka a metodička EVVO

Jak si můžete přidat kalendář

do svých kalendářů na počítači (na mobilním telefonu)
1. Přidání kalendáře Havranů do google kalendářů na PC (kalendář se pak objeví i v účtu na mobilním telefonu se systémem Android):
  • přihlašte do svého Google účtu (ideálně do účtu který používáte na mobilním telefonu)
  • klikněte na tlačítko "Přidat kalendář Havranů"
  • po načtení stránky potvrďte přidání - kliknutím na "Přidat"
2. Druhou možností je použít ke sdílení kalendáře pomocí formátu iCalendar (iCal).
Odkaz najdete v tlačítku "Ical". Odkaz zkopírujte kliknutím pravým tlačítkem myši a zvolte "kopírovat adresu odkazu".