Havrani

třída pro starší děti 4,5 - 6 let

Umístění

Třída se nachází v prvním patře budovy vpravo.

Provoz

každý den 7:00 - 16:30

(6:30 - 7:00 + 16:30 - 17:00 je společný provoz ve třídě Rybek)

Seznam akcí

Z důvodu Covid-19 všechny akce do konce školního roku zrušeny.

Odkaz na sdílení kalendáře (iCal):

Informace k organizaci ve třídě Havranů

Ve třídě Havranů je 28 dětí, společně se integrují děti se speciálními vzdělávacími potřebami, děti se zdravotním znevýhodněním i děti s odlišným mateřským jazykem.

• Dopoledne i odpoledne jsou k dispozici 2 doprovázející osoby u dětí – učitelka a asistentka, případně dvě učitelky.
  • Třídní vzdělávací plán si učitelky připravují samy a týdenní obsah je aktuálně k nahlédnutí v šatně.
  • Každý den chodí děti na vycházky po okolí, do kamýckého lesa, na hřiště a na školní zahradu.
  • Každý týden probíhá preventivní program Zipyho kamarádi.
  • Každý týden děti využívají tělocvičnu, která je v suterénu budovy.
  • Každý pátek děti chodí na plavání do Policejní akademie.
  • Každý týden před spinkáním dochází za dětmi čtecí babička.
  • Děti pravidelně navštěvují babičky a dědečky v Alzheimer centru v Modřanech.

Program dne

06:30 - 08:30 - příchod dětí, povinná předškolní příprava, volná hra
                        - činnosti zaměřené na rozvoj celé osobnosti dítě v oblasti poznávací, estetické, citové, vztahové, jazykové a komunikativní
08:30 - 09:15 - úklid hraček, pohybové cvičení, logopedické cvičení
09:15 - 09:30 - dopolední svačina
09:30 - 10:15 - činnosti zaměřené na rozvoj celé osobnosti dítěte v oblasti poznávací, estetické, citové, vztahové, jazykové a komunikativní
10:15 - 11:30 - pobyt venku
11:45 - 12:15 - oběd
12:15 - 13:45 - hygiena, ukládání ke spánku, poslech četby, relaxace
13:45 - 14:00 - postupné vstávání
14:00 - 14:15 - hygiena, svačina
14:15 - 17:00 - pracovní činnosti, volná hra, zájmová činnost, pobyt na zahradě, rozcházení

Co s sebou do školky

• ramínko s pytlem, bačkory, kartáček na zuby, zubní pastu
  • každé dítě má jiné oblečení do třídy a jiné pro pobyt venku
  • na ven: oblečení podle počasí, vhodné je overalové pogumované oblečení, pláštěnku, holinky, pevnou a v zimě teplou obuv
  • batoh s pásem přes hrudník na výlety s lahvičkou s pitím
  • oblečení je uloženo v šatně v přihrádkách označených značkou dítěte
  • náhradní oblečení pro případ nehody
Každý pátek si rodiče odnášejí domů na vyprání pyžamo spolu s ostatním přebytečným oblečením ze šatny.
Všechny věci prosíme podepsat! Předejdete tak záměně osobních věcí.

Program Maxík pro předškoláky

V posledním ročníku MŠ u předškoláků bude od září 2020 prováděn v obou třídách program Maxík. Program je prováděn denně. Pokud není dítě přítomno v MŠ, pracuje dle zájmu rodičů doma s rodiči. Děti kreslí fixy se zásuvným hrotem, aby odlehčily ruku, podle pevně stanovených pravidel. Dle ohlasů rodičů dětí, které Maxíkem prošly a nastoupily již do ZŠ, je Maxík pro malé školáky velkým pomocníkem.

Metodika Zipyho kamarádi

Metodika Zipyho kamarádi je určena pro práci s předškolními dětmi. V MŠ s ní pracují každý týden třídní učitelky předškolních dětí. Program je rozdělen do 6ti tematických modulů po 4 lekcích. Na základě příběhů dvojčat Tondy a Lenky, jejich kamarádů a strašilky Zipyho se děti učí lépe popsat své pocity, lépe komunikovat, vytvářet a udržovat kamarádství, bránit se šikaně, říci si o pomoc, vyrovnat se změnou či ztrátou.

Učitelky a asistenky

Mgr. Eva Marková