Aktuality

zprávy a informace pro rodiče

Provozní informace

Vážení rodiče,

od 29.08.2022 jsme v provozu. Počítáme s nahlášenými dětmi.

Pro nově nastupující děti začíná školní rok 2022/2023 ve čtvrtek 01.09.2022.

Do třídy bude s dítětem vstupovat zákonný zástupce. V MŠ bude do doby, než půjdou děti na zahradu MŠ. Potom zákonný zástupce opustí budovu a dítě si může po dohodě s učitelkami vyzvednout v dohodnutou dobu nebo po obědě (ve 12 hodin).

Od druhého dne budeme Vaše dítě přebírat a předávat v šatně.

Předání a převzetí stávajících dětí
  • rodiče zazvoní na třídu, vstoupí do šatny, kde bude dítě převlečeno, poté předají dítě paní učitelce.
  • odpoledne si opět rodiče zazvoní na třídu, převezmou si dítě v šatně a odejdou (při příznivém počasí si budou rodiče vyzvedávat děti na školní zahradě – pedagog Vám dítě předá u branky). 
  • čipový vchodový systém: od září bude v provozu, 2 čipy budeme rozdávat na společné schůzi rodičů (záloha za 1 čip 50,-Kč), pokud budete mít zájem o více čipů, prosím, pište na e-mail: , čipy budou připraveny.
Co bude mít dítě s sebou
  • dítě bude mít k dispozici v šatně svůj kapsář na oblečení, ve kterém bude sáček s náhradním oblečením, oblečení na pobyt ve třídě a pláštěnka. Je nutné, aby dítě mělo v botníku holínky nebo nepromokavou obuv do deště.
  • dítě bude mít po celý školní rok s sebou batoh s vlastní lahví na pití s vodou, ze které bude pít při pobytu venku. Voda bude v případě nutnosti doplňována učitelkami.
  • dítě si může donést do mateřské školy plyšáka na spaní, vlastní polštářek a pyžamko – tyto věci budou umístěné v osobním balíčku na spaní. Jiné hračky není možné do školky nosit. Pyžamko bude každý pátek odnášeno na praní.
  • kartáček a zubní pastu k použití po obědě

VŠECHNY OSOBNÍ VĚCI DÍTĚTE JE NUTNÉ PODEPSAT NEBO JAKKOLIV OZNAČIT!!! 

 

Zdravotní stav dětí

Do mateřské školy budou přijímány pouze ty děti, které jsou zcela zdravé bez jakýchkoliv známek onemocnění. Není možné vodit do mateřské školy děti s rýmou, kašlem a děti, které předchozí dny zvracely nebo měly průjem. Není možné vodit ani děti, které měly nebo mají zvýšenou teplotu (nad 37 stupňů Celsia).

Pokud má dítě alergii projevující se kašlem a rýmou, musí mít tuto diagnózu a její symptomy potvrzeny ošetřujícím lékařem písemně.

Co když se u dítěte projeví příznaky nemoci?
  • pokud se u dítěte projeví jakékoliv příznaky onemocnění (zvýšená teplota, kašel, rýma, ztráta chuti, čichu, nevolnost atd…) nesmí do školky vstoupit
  • pokud se tyto příznaky projeví při pobytu v mateřské škole, jsou ihned kontaktováni rodiče k převzetí dítěte, dítě bude do doby příjezdu rodičů izolováno od ostatních dětí

 

Děkuji za Vaši spolupráci a budeme se těšit na viděnou

Monika Lienertová

ředitelka Mateřské školy Pohádka v Praze 12

 

Těšíme se na společné setkání.

Přejeme krásný zbytek léta.

Monika Lienertová s kolektivem zaměstnanců MŠ Pohádka v Praze 12